Květen 2012

Playlist 15.5.2012

15. května 2012 v 21:22 | Ellie Red |  Ellie Red
Tak jsem se rozhodla zase udělat malou ukázku hudby , co teď momentálně poslouchám...Neděste se :D


Viz. Celý článek

No one? How disappointing.

15. května 2012 v 19:03 | Ellie Red |  Alan Rickman
Ach ano, Elis zase projíždí http://alanrickmandaily.com/ (mimochodem jsou to naprosto úžasný stránky, doporučuju) .. A tak narazím na tu luxusní scénku z HP3, která patří k mým nejoblíbenějším
A teď se přiznejte , kdo to četl Alanovým hlasem? :D


ROK BLOGU?!

13. května 2012 v 13:41 | Ellie Red |  Diary
Tak teď se tak koukám na články a napadá mě otázka... Kdy jsem vůbec založila blog a napsala první článek? No bingo... 13.května :D takže svému blogu ( a zároveň je to nejdéle vydržený můj blog :D ) gratuluju :D...

S N A P E: In Alan Rickman's Words

13. května 2012 v 13:38 | Ellie Red |  Alan Rickman


Nemůžu se rozhodnout, co číst

1. května 2012 v 21:01 | Ellie Red |  Diary
Ahoj lidičky,

Tak za prvé vem přeju krásný den a rovnou pohodový celý víkend.

Mám takovou prosbu a doufám, že sem nahlídnou čtenáři, kteří jsou bezstraní a nejsou zahladění do jednoho žánru a pomůžou mi vybrat , kterou knížku číst.

Tak jako první tu mám Tudorovci II.Druhé pokračování Tudorovců zahrnuje období vlády krále Jindřicha VIII. od smrti kardinála Wolseyho v roce 1530 do popravy druhé Jindřichovy ženy Anny Boleynové, k níž došlo v roce 1536. Zatímco Jindřich VIII. nadbíhá svůdné Anně Boleynové a v úsilí dosáhnout rozvodu se prohlašuje hlavou nové anglikánské církve, jeho vlivní protivníci včetně sira Thomase Mora a papeže připravují spiknutí, během kterého chtějí krále svrhnout.
Na pozadí historických událostí se rozvíjí neuvěřitelný příběh mocného muže, který nakonec zabil svou lásku, své svědomí a víru svého lidu.

(román podle druhé řady seriálu Tudorovci. II, Král bere dámu)

Ikdyž to jsem si chtěla přečíst, až shlídnu druhou sérii :D

Pak tu mám Rozpuštění od C.J.SansomMusím pochválit obal knihy :)

Píše se rok 1537. Thomas Cromwell pomáhá králi Jindřichu VIII. zbavit se nepohodlné manželky, stát se hlavou reformované církve a získat majetek mocných římskokatolických klášterů. Doba je bouřlivá a přeje novým zákonům, ziskuchtivým trikům a špehům státní moci.Do tohoto rámce je zasazen příběh vraždy královského vyslance v jednom z klášterů, kterou vyšetřuje další vyslanec, reformistický právník Mathew Shardlake. Ten se bludištěm dalších vražd, nejasných stop a spletitých motivů pomalu propracuje nejen k překvapivému řešení, ale i k novému pohledu na vše, čemu v životě věří.

Což navazuje na první díl knižní podoby Tudorovců ( což jsem přečetla nedávno, takže to mám čerstvě v hlavě a je to můj favorit :D )

No a do třetice tu mám Obraz Doriana Graye od Oscar Wilde
Klasický psychologický román, fantastický příběh aristokrata, jemuž kouzelná moc umění propůjčila věčnou krásu a mládí. Dorian Gray zůstává stále dvacetiletý, jeho podoba na plátně stárne a ohyzdní podle toho, kolik dívčích srdcí zlomil a kolik mladíků uvedl do zkázy.


Takže pište názory :) Děkuji