Nemůžu se rozhodnout, co číst

1. května 2012 v 21:01 | Ellie Red |  Diary
Ahoj lidičky,

Tak za prvé vem přeju krásný den a rovnou pohodový celý víkend.

Mám takovou prosbu a doufám, že sem nahlídnou čtenáři, kteří jsou bezstraní a nejsou zahladění do jednoho žánru a pomůžou mi vybrat , kterou knížku číst.

Tak jako první tu mám Tudorovci II.Druhé pokračování Tudorovců zahrnuje období vlády krále Jindřicha VIII. od smrti kardinála Wolseyho v roce 1530 do popravy druhé Jindřichovy ženy Anny Boleynové, k níž došlo v roce 1536. Zatímco Jindřich VIII. nadbíhá svůdné Anně Boleynové a v úsilí dosáhnout rozvodu se prohlašuje hlavou nové anglikánské církve, jeho vlivní protivníci včetně sira Thomase Mora a papeže připravují spiknutí, během kterého chtějí krále svrhnout.
Na pozadí historických událostí se rozvíjí neuvěřitelný příběh mocného muže, který nakonec zabil svou lásku, své svědomí a víru svého lidu.

(román podle druhé řady seriálu Tudorovci. II, Král bere dámu)

Ikdyž to jsem si chtěla přečíst, až shlídnu druhou sérii :D

Pak tu mám Rozpuštění od C.J.SansomMusím pochválit obal knihy :)

Píše se rok 1537. Thomas Cromwell pomáhá králi Jindřichu VIII. zbavit se nepohodlné manželky, stát se hlavou reformované církve a získat majetek mocných římskokatolických klášterů. Doba je bouřlivá a přeje novým zákonům, ziskuchtivým trikům a špehům státní moci.Do tohoto rámce je zasazen příběh vraždy královského vyslance v jednom z klášterů, kterou vyšetřuje další vyslanec, reformistický právník Mathew Shardlake. Ten se bludištěm dalších vražd, nejasných stop a spletitých motivů pomalu propracuje nejen k překvapivému řešení, ale i k novému pohledu na vše, čemu v životě věří.

Což navazuje na první díl knižní podoby Tudorovců ( což jsem přečetla nedávno, takže to mám čerstvě v hlavě a je to můj favorit :D )

No a do třetice tu mám Obraz Doriana Graye od Oscar Wilde
Klasický psychologický román, fantastický příběh aristokrata, jemuž kouzelná moc umění propůjčila věčnou krásu a mládí. Dorian Gray zůstává stále dvacetiletý, jeho podoba na plátně stárne a ohyzdní podle toho, kolik dívčích srdcí zlomil a kolik mladíků uvedl do zkázy.


Takže pište názory :) Děkuji

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annie Green Annie Green | Web | 1. května 2012 v 21:08 | Reagovat

och.. Já se asi počítám mezi ty zahleděné, ale já být tebou, tak čtu ten obraz.. :D Protože sama si ho chci přečíst. :D Ale je to jen můj názor.. volba je na tobě. :)

2 Henry A. Henry A. | E-mail | Web | 22. května 2012 v 21:37 | Reagovat

Já jsem pro obraz Doriana Graye .. zamiloval jsem si ten příběh ..:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama