Královnino diamantové jubilé - 1.část

11. června 2012 v 12:38 | Ellie Red |  Diary
Zdravíčko...

Možná je trochu pozdě sem dávat nějaký moje žvásty o tom, jak jsem byla v Londýně na oslavách královniného jubilé, ale na druhou stranu jsem si říkala, že něco na rychlo sepíšu a podám pár fotek z centra dění. Takže vezmu to asi postupně.

V pondělí ráno jsme brzo ráno vyrazily na nástuiště a mířily směr Londýn. Řeknu vám, že ta zácpa v Londýně byla moc zábavná, ale šikovný řidič, dojel téměř na čas. Jelikož se u nás zásadním způsobem mapa nevede a neměly jsme páru jakým směrem se na hotel vydat ,mě našetěstí osvítilo ( upozorňuju, že se to stává jednou do roka) jsem vytáhla mobil s mapkou. No, díky Bohu, že to nebylo až tak zase daleko. Došouraly jsme se do hotelu s batohem a taškou, otevřete dveře a už jen při pohledu na muže tmavší barvy pleti (nejsem rasista), tě trošku vyděsí, protože přece jen mám respekt, ale co čekáte v Londýně. Jelikož jsme na hotel dorazily kolem 12 odpoledne, tak nám bylo sděleno, že pokoj bude až od druhé hodiny. Co teď. Jelikož máma a já, jsme ráno brzo vystřelily a jelikož tu je svátek (díky oslavám) a tak nikde žádný raní kafíčko, tak jsme se vydaly hledat nejbližší Starbucks v přeplněném Londýně. Musím říct, že Londýn jsem vždycky milovala a cítím se tam doma, i když jsem tam obvykle ztracená O.o :D . Už cestou na pořádný raní hrnek kávy potkáváte lidi, kteří si to dokáží opravdu užít ( popravdě..my byly též stylově oblečené :D ) .
Po nakopáváku jsme se vydaly omrknout Oxford Street. Omrknout, no, jen co jsme došly jsme zjistily , že to asi nebude mít moc velkou cenu se někam prodrat a tak, jsme si sedly na lavičku, kde jsme záhy zjistily , že to nebude moc výhodná pozice, díky hladovým holubům. Takže za rychlého jednání a chránění si zbylého malého oplatku (zakoupeného u našich bratranců-Poláků) proti hladovým krkům ( připadala jsem si jak v hororu Ptáci), jsem naťukala do mobilu Harrods (Není nad ten pocit, dyž vám to ukáže 52minut chůze, ale radši si to říkat v pozotivním slova smylsu , že procházka Londýnem je krásná) . Rozjímavým krokem s foťákem neustále v ruce ( připadala jsem si jak japonský turista-nic proti nim) jsme se vydaly k Harrods. Nedala nám zvědavost pokoj, když jsme procházely kolem prodejny Mini automobilů, musím vám říc, že popvé v životě , jsem viděla chlupaté auto O.o OPRAVDU BYLO CHLUPATÉ, V TU DOBU JSEM BYLA NAPROSTO STŘÍZLIVÁ! . Po ošahání CHLUPATÉHO auta jsme vylezly ven a o pár kroků mi navigace hlasila, že jsme na místě. No nebyly jsme. Můj užasný mobil a GOOGLE mi našel pojašnou realitku Harrods. Takže po druhém pokusu o zadání nám to hlásilo další hodinu chůze, to jsme nevěděly, že nás čeká chůze kolem aut typu Porsche, Bentley, Rolls Royce a opět Porsche, Bentley, Rolls Royce o pár metrů dál s to dáme v jinm pořadí Rolls Royce, Porsche, Bentley... No, prostě pastva pro oči, aspoň pro mě, jako pro milovníka aut těchto typů ( chybělo mi Lamborghini :'( ) , po teda slibované hodině jsme došly opravdu k Harrods! Takže po hlavě jsme se vrhly do obchodu. Ne, že bych toho byla milovníkem, nákupy přímo nenávidím, ale už chápu rčení " Pokud si v Harrods usmyslíte slona, máte ho." . Oči jen přecházely z luxusního jídla, přes nábytek až po opravdu luxusní modely oblečení. Nevíte jakou jsme měly s mámou radost, když jsme si ukradly plastový pytlík na ovoce s nápisem Harrods :D. Nebýt oplatků, kterých jsem se přecpala, abych je hrdinsky ochránila před dravým zvěrstvem , tak to tam asi zbaštím všechno.
Po vylezení z Harrods jsme se vydaly směr hotel. Pokud chcete krátký popis průměrného anglického pokoje , tak si představte ( pokud máte teda koupelnu na pokoji) a ovelikosti zhruba 50cm x 30cm , kdy se sprchujete jednou nohou v záchodě a s loktem v umyvadle, ale přežít se to dá. Takže jsme na chvíli natáhly unavné nohy a nabíraly síly na večerní párty s královnou. Při poslouchání jedním uchem, jsme zaslechly , že královnin manžel, je v nemocnici a tak se nám troch Bětky zželelo.
Pak nás po odpočinku čekala cesta k Buckinghamu, s krátkou zastávkou v obchodě, kde jsme si koupily brambůrky a víno s plastovýma kelímkama (nebyly to obyčejné kelímky, ale dokonce byly ve tvaru vínových sklenic! :D) a pak už bez přerušování jsme dorazily k paláci. Popravdě jsme šly na čas, abychom sledovaly naší favoritku Annie Lennox a taky jsme se jí dočkly, takže jsme si zabékaly a pokračovaly hloub do davu. Zastavily jsme to na chvíly na The Mall , kde jsme teda připily na královnu. Jak se blížil večer, tak nastupovali HVĚZDY NA KTERÉ JSTE ČEKALI a tak jsme se přesunuly blíž. Správně jsme si zabékaly, já si pobrečela u Eltona Johna, bylo to prostě dojemné! A všichni sborem jsme pořvali u slov Charlese. Ale oslava jak se patří.

Tímto uzavřu asi pvní den, pokud jste to dočetli až do konce a netrefil vás šlak ( myslím tím, chyby ,za které se omlouvám, je to napsaný na jeden zátah) tak vás obdivuji... Fotky dodám s normálně fungujícím internetem.. Vaše Ellie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama