Srpen 2013

Anglie - část 1

29. srpna 2013 v 12:31 | EllieRick |  Ellie Red
Máme tu první slibovaný díl.

Asi nikdy nezapomenu na první den, den příletu, kdy jsme stáli v Bristolu. Všichni velké kufry, narvané vším možným, co je potřeba na začátek bydlení v cizině a neměli ubytování a ani práci. Takže poměrně šílené rozhodnutí, obešli jsme tedy pár hotelů, hostelů a člověk nechce moc utrácet, když se někam vydá jen tak bydlet a šetří a obrací každou korunu...tedy šterlink (který by zabil i člověka, kdyby mu to pustil z patra na hlavu). Na peníze se vrhnu snad v dalším odstavci nebo v dílu jiném, jelikož to je kapitola sama o sobě.
Inu po náročném chození jsme nakonec našli azil, na pár dní, v hostelu. Ano, zážitek opět sám o sobě. Být s 12-ti lidma na pokoj. Po pár dnech jsme teda, přes agenturku, našli byt 2+1 ( no 1. Pokud se tím dá počítat ty 4 skřínky , sporák a žádné místo, ale na první bydlení, to byl celkem luxus.).
Řekněme, že bydlení v UK, nebo aspoň v Bristolu, je nohrázně drahé a padne za nájem polovina příjmů ( když dobře a někde od centra) . Druhou 1/4 člověk dá za nehorázně drahé autobusy a dopravu a je rád, že vůbec někam dojede, nebo vůbec autobus přijede k zastávce. Ano, často jsem stála na zastávce hodinu a půl a autobus stále nikde, i když měl už jet třetí. Po nějakém čase si člvěk na to zvykne a radši to neřeší. Takže polovinu času v UK strávíte tím, že čekáte na zastávce.
Další příjemná věc je přijít na to, jak si umýt ruce pod dvěmi oddělenými kohoutky.... Kmitání rukama mezi dvěma proudy se moc neosvědčiloa tudíž mi zůstalo záhadou, jak se v tom normálně umýt.

S pozdravem a ukončením prvního dílu ... Vaše EllieRick

Návrat podruhé....

22. srpna 2013 v 11:28 | EllieRick |  Ellie Red
Zdravím,

jak jste si stačili všimnout, tak tímhle článkem se hodlám zaubírat směrem k návratu z Anglie. Doplnit své poznatky a rozdělit to na pár článků, které-jak doufám- někoho zaujmou. V UK jsem byla dva roky a řeknu to jednoduše JEDNOU STAČILO. Články budou doprovázeny občasnými obrázkami a doufám, že se jimi nezděsíte (Jak říkám, jsou dva roky staré! :D). Tímhle končím a ponořuji se do dělání prvního článku se shrnutím. Páčko

Vaše EllieRick :*

Že by návrat ztracené duše?

20. srpna 2013 v 23:29 | EllieRick |  Ellie Red
Ahojte lidičky,

Tak po zakládání nových blogů a tak dále. Jsem se zas-uvidíme na jak dlouho- rozhodla, že obnovím svůj starý, který miluji do teď a zůstane v srdci, jelikož se mnou prožil dost situací a tak si říkám, že si nezaslouží zahození do koše. Asi jsem ztratila své dřívější čtenáře, ale říkám si, že bych mohla pokračovat zase na chvíli jen tak pro sebe a pro potřebu vlastního vykecání.

Asi nastalo pár změn v mých zálibách a koníčcích a snad najdou pochopení u duší, které sem zavítají. Jak už jste si všimli, jsem divný pubertnální náladový tvor, trpící depresemi, náladami a užvatlaností ve snaze vyřešit si své problémy.

Tudíž... S přátelským pozdravem, znitra znovunalezené potřeby začít (pokračovat) s blogem.

Vaše EllieRick